Resultat Inoff 19 maj 2018

BIS 1. Pomeranian - Noble Art Naughty But Nice Ägare: Veronica Eriksson, Elisabeth Spillman
2. Greyhound - Epic Mysterious Ägare: Gea Elvingsson


BIS VALP 1. Tax - strävhårig - normalstor - Jaen Tinto Da Casa Amarela Ägare: Karls Stefan Blomqvist, Zorica Blomqvist



BIS VETERAN: 1. Tenterfield terrier - Pintupi Aussie Karamel Delight Ägare: Åse Blomkvist
2. Chihuahua - korthårig - Lomenos hippa chica Ägare: Anette Nielsen
Grupp 1: 1. Shetland Sheepdog - Hancock’s Golden Greg Ägare: Madeleine & Ulla-Britt Larsson
2. Bearded Collie - Ägare:
3. Welsh Corgi Cardigan - Ceciklas Gummiboll Ägare: Joakim Gille

Grupp 1 valp: 1. Chodský pes - Janalands Xtreme Hyper Ägare: Emelie Johansson
2. Hrvatski ovcar - Ägare:
3. Miniature american shepherd - Truemeric Blaze Ägare: Sara Frosth
4. Welsh corgi cardigan - Imme’s Dear Martha Ägare: Tindra Skogström
Grupp 2: 1. Shar Pei - Pei Attention Secret Attraction Ägare: Anna Hellström
2. Riesenschnauzer - svart - Ädels Uniqa Utopia Ägare: Amanda Carlström


Grupp 2 valp: 1. Mastiff - Komandorans Vida Ägare: Carina Grandin
2. Rottweiler - Deminas Magna Ägare: Annica Brink Bodingh
3. Dobermann - Dobvoyage Lex Luthor Ägare: Sara Åkerström

Grupp 3: 1. American staffordshire terrier - Fervens Fera Seven Dadly Sins Ägare: Kristina Käller
2. Terrier brasilerio - Azentas I’m on fire Ägare: Therese Heinrichs
3. Tenterfield terrier - Pintupi Aussie Karamel Delight Ägare: Åse Blomkvist
4. Borderterrier - Rockamore Second Time Ägare: Annelie & Jörgen Forslund

Grupp 4/6: 1. Rhodesian ridgeback - Mohget’s Major Monique Ägare: Johanna Segerlund
2. Tax - korthårig - normalstor - Trollkraft’s Isak Ägare: Maria Johansson

Grupp 4/6 valp: 1. Tax - strävhårig - normalstor - Jaen Tinto Da Casa Amarela Ägare: Karl Stefan Blomqvist & Zorica Blomqvist
2. Rhodesian ridgeback - Skallbjörnen’s Goliat Lejonhjärta Ägare: Lisa Zingel

Grupp 5: 1. Pomeranian - Noble Art Naught But Nice Ägare: Veronica Eriksson, Elisabeth Spillman
2. Finsk Lapphund - Herding Instinct’s Upea Uni Ägare: Cattlin Marques
3. Lapsk Vallhund - Tuhkavuorten Tähtihuntu Ägare: Pia Zetterström

Grupp 5 valp: 1. Finsk Lapphund - Herding Instinct’s Winning Edge Ägare: Pernilla Magnusson
2. Alaskan Malamute - Cahppes Icy White Igloo Ägare: Anci & Henrik Emanuelsson
3. Mexikansk nakenhund - mellan - Xoloannes Ernst Ägare: Emilia Brantedal
4. Isländsk Fårhund - Fieldworks Icelandic Darri Ägare: Ewa & Göran Kajle

Grupp 7 valp: 1. Bracco italiano - Royalty Rocks Amidala Ägare: Tova Skogström
Grupp 8: 1.


Grupp 8 valp: 1.
2.
Grupp 9: 1. Chihuahua - långhårig - Ägare:
2. Kromfohrländer - Ägare: Pia Almgren
3. Fransk bulldogg - French garden Bromu Jaques Cartier Ägare: Kristina Käller
4. Papillon - Stardream’s Idea Cadelli Ägare: Sofia & Christina Cedervall

Grupp 9 valp: 1. Tibetansk spaniel - Blackrill’s ? Ägare: Tove Eriksson
2. Cavalier king charles spaniel - Nocturnes Don’t Be Cruel Ägare: Sara Varodell

Grupp 10: 1. Greyhound - Epic Mysterious Ägare - Gea Elvingsson